Ana Sayfa > Araç Takip Sistemleri > Taksi Takip Sistemi Nedir?
TAKSİ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?

Taksicilerin/Taksi duraklarının en büyük sorunu;
-
Korsan taksicilik yapan kişilerin olması ki sayıları azımsanmayacak kadar fazla olduğunu biliyoruz.
-
Diğeri ise taksici cinayetleridir.

Bizler her zamanki gibi bu sektörün sorunundan yola çıkarak TAKSİ TAKİP SİSTEMİ'ni geliştirdik.

Peki bunu nasıl sağlayacağız ve sistem nasıl çalışıyor?

Sistem GPRS/GPS tabanlı bir izleme sistemidir. Araç Takip Cihazı aracın bulunduğu konumu GPS uydularından alır ve GPRS üzerinden konum bilgilerini sunucularımıza getirir. Sunucularımıza gelen bu bilgiler işlenir ve internet erişimi olan her yerden bu bilgilere ulaşılır. Bu bilgilerden yola çıkarak taksi durakları araçları izleyebilir hale gelirler.

Daha önemlisi Araç Takip Sistemi içinde; aynı zamanda müşterilerimize sunduğumuz PANİK BUTONU var ki, taksi şoförü aracında tehlike sezdiği an bu botuna basarak 7/24 çalışan Alarm İzleme Merkezimize ulaşmış olur. Bu sinyali alan Alarm İzleme Merkezimiz sinyalin öncelikli olduğunu görerek derhal emniyet kuvvetlerini bilgilendirir.

Bunun haricinde taksimetre ile araç takip sistemimizin entegrasyonunun sağlanması suretiyle aracın günde kaç defa yolcu aldığı bilgisini de müşterilerimize sunmaktayız. Bunu TAKSİMETRE RAPORU'muz ile gerçekleştiriyoruz.

Meşakkatli olan bu sektör içinde emeklerini konuşturan tüm taksi şoförlerimize ve taksi duraklarına işlerinde kolaylıklar diliyoruz.