Ana Sayfa > Ev-Ofis Güvenlik Sistemleri > Ev & Ofis Güvenlik Sistemleri Ekipmanları
EV & OFİS GÜVENLİK SİSTEMLERİ EKİPMANLARI


 • Alarm Paneli

  Alarm sisteminin merkezidir. Tüm sistem bu panele bağlı olarak çalışır. Alarm paneli sistemin beynidir. Hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını ve ambulans ihtiyacı durumlarında algılanan sinyalleri anında Alarm İzleme Merkezine iletir. Alarm İzleme Merkezi olaya müdahale ederek can ve mal kaybını önler.
 • Hareket Dedektörü (PIR)

  Ortamda meydana gelen hareketleri algılama üzerine devreye giren sistemin önemli elemanlarından biridir. Sistem aktif iken mekan içinde bir hareket olduğu takdirde Hareket Dedektörü bu hareketi derhal panele iletir. Kendi içinde hayvan algılamayan bir modeli de olup evcil hayvan bulunan mekanlarda kullanılır.
 • Dış Ortam Hareket Dedektörü

  Mekanın dışındaki kritik bölgelere takılarak güvenliği sağlar. Isı ve harekete duyarlıdır.
 • Şifre Paneli

  Alarm sisteminin kontrol edildiği ünitedir. Şifre girilerek güvenlik sistemi devreye sokulur veya devreden çıkarılır.
  Stay/Away Mode (İçeride Dışarıda Modu): Alarm sistemi isteğe bağlı olarak gerekli kodlama ile aktif hale getirilir veya devreden çıkarılır. Örneğin bir işyeri açılırken devreden çıkarılabilir veya kapatıldığı zaman sistem tekrar devreye sokulabilir.
  By-Pass: Alarm sistemi aktif olarak çalışırken isteğe bağlı olarak bir süreliğine içerideki bir kapı veya pencereyi açabilmek için kullanılır. Bu kodlama ile o pencere ve kapıdaki alarm sistemi devre dışı bırakılır.
  Duress Code: Bu kodlama herhangi bir saldırganın, Alarmnet kullanıcısından silah zoruyla alarm istemini devreden çıkarmasını istediğinde kullanılır. Alarmnet kullanıcısı sisteme her zamanki şifresini değil de farklı bir şifre tuşlar. Bu şekilde sistem sessiz olarak alarm durumuna geçer ve polis gönderilir.
  Master Code: Evlerde, işyerlerinde veya fabrikalarda aynı güvenlik sistemi maksimum 32 farklı kişi tarafından kullanılabilir. Bu durumda alarm sistemini kullanabilmesi için her kişiye farklı bir güvenlik şifresi verilir. Ancak Master Code şifresi sadece tek bir kişiye verilir. Gerekli durumlarda örneğin işyerinde eleman değişikliği söz konusu olduğunda bu kişi diğer kişi veya kişilerin giriş şifresini iptal edebilir.
 • Duman Dedektörü

  Ortamdaki duman yoğunluğuna karşı hassastır. Belirli bir limitten sonra alarm durumuna geçer.
 • Gaz Dedektörü

  Özellikle mutfak, banyo gibi gaz kaçağının olabileceği noktalara yerleştirilen Gaz Dedektörü ortamda normalin üzerinde oluşan gaz yoğunluğunu tespit ederek alarm paneline gaz kaçağı uyarısı gönderir. Mekanın gaz kaçaklarına karşı güvenliğini sağlar.
123
Ev & Ofis Güvenlik Sistemleri ekipmanlarının devamı için tıklayın