Ana Sayfa > Ev-Ofis Güvenlik Sistemleri  >  Merak Ettikleriniz
MERAK ETTİKLERİNİZ
Soru: Elektrik kesilirse Alarm Sistemim çalışır mı?
Cevap: Elektrik kesilirse alarm sistemi otomatik olarak aküden enerji almaya başlar. Akünüz alarm sisteminizi 8 ila 13 saatlik süre boyunca çalıştırmaya yeterli olur. Daha uzun süreli elektrik kesintilerinde Alarm İzleme Merkeziniz evinizi/işyerinizi arayıp sizi durumdan haberdar eder. Akünüzün şarj olması için elektriğin gelmesini beklemek istemiyorsanız akünüzü değiştirmek üzere mekanınıza bir teknik servis gönderilebilir.
Soru: Alarm sistemini nasıl devreye sokabilirim veya nasıl devreden çıkarabilirim?
Cevap: Alarm sistemini çalıştırmak veya kapatmak için dilerseniz uzaktan kumanda kullanabilir veya şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz. Sistem devrede iken evinize/iş yerinize geldiğinizde ise şifrenizi girmek ve sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.
Soru: Evime/işyerime geldiğim zaman şifremi unutursam veya şifre paneline şifremi girmekte gecikirsem evime/işyerime direkt olarak polis mi gönderilir?
Cevap: Böyle bir durumda öncelikle olayın bir yanlışlık mı yoksa gasp mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman sorun çözümlenir.
Soru: Evimde/işyerimde fazla kablo istemiyorum. Alarm sistemim kablosuz olabilir mi?
Cevap: Akü ve trafo dışındaki alarm sisteminize dahil olan bütün ekipmanlar kablosuz olabilir. Bunun dışında sirenler, alarm paneli ve telefon hattı trafoya bağlanır.
Soru: Ben evimde/işyerimde kiracıyım. Başka bir eve/işyerine taşınırsam ne olacak?
Cevap: Başka bir yere taşındığınız takdirde ücretsiz keşif yapan uzman satış danışmanımız yeni evinize/işyerinize gelerek ihtiyacınız olan dedektörlerin sayısını ve yerlerini belirleyecektir. Eğer taşındığınız yer eskisinden daha küçükse o zaman size fazla gelen dedektörler geri alınıp aylık abone bedelinizden indirim yapılacaktır.
Soru: Ailemin ve evimdeki/işyerimdeki çalışanların evime/işyerime rahatça girebilmesini istiyorum. Onlara da şifre verebilir miyim?
Cevap: Evet. Alarm sistemini çalıştırabilmek ve kapatabilmek için size verilen ana kullanıcı şifresi ve parolası dışında 31 ayrı kişiye daha şifre ve parola verilebilir. Bütün kullanıcıların şifre ve parolası farklıdır. İşten çıkarma durumlarında ana kullanıcı istediği kişilerin şifre ve parolasını iptal ettirebilir. Çalışanlarınızın siz yokken işyerinize/evinize girmesini istemiyorsanız ana kullanıcı olarak onların şifrelerini iptal ettirebilirsiniz ve daha sonra onlara yeni şifre ve parolalar verebilirsiniz. İşyerinize siz yokken hangi çalışanın girdiğini bilmek istiyorsanız ise Alarm İzleme Merkezimiz size haber verecektir.
Soru: Evimde evcil hayvan besliyorum. Alarm sistemini rahatça kullanabilmem için bana önerebileceğiniz bir çözüm var mı?
Cevap: Evinizdeki evcil hayvanınızı alarm sistemi aktif halde iken bir odaya kapatmak istemiyorsanız, iç mekandaki hareketi algılayan hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modellerini veya kapı ve pencerelere takılan manyetik kontakların ağırlıklı olduğu bir sistemi tercih edebilirsiniz.
Soru: Evime/işyerime girdiğim sırada gelişen gasp/soygun durumlarında hırsız zorla benden alarm sistemimi kapatmamı isterse ne yapabilirim?
Cevap: Gasp ve soygun durumlarında abone şifresini girmekte geciktiği için kendisini arayan Alarm İzleme Merkezine bilinçli olarak yanlış parola verdiğinde veya şifre paneline her zamanki şifresini değil acil durum şifresini girdiğinde mekana hemen polis gönderilerek olaya müdahale edilir.
Soru: Hırsız dış mekandaki sirenin kablosunu keserse alarm sistemim çalışır mı?
Cevap: Evet çalışır. Bu defa siren içindeki akü devreye girer ve sistemi çalıştırır. Bu durumda Alarm İzleme Merkezi panele dışarıdan müdahale olduğuna dair sinyal düşer ve mekana direkt olarak polis yönlendirilir.
Soru: Zaten bir alarm sistemim var, Alarmnet Alarm İzleme Merkezi aboneliğinin bana sağlayacağı faydalar nelerdir?
Cevap: Evinize/işyerinize kendiniz monte ettiğiniz bir alarm sistemi hırsızlık, soygun, yangın, gaz kaçağı, su baskını ve ilk yardım ihtiyacı gibi acil durumların tamamını kapsadığı için size ihtiyacınız olan profesyonel bir acil yardım hizmeti sağlayamaz. Bunun yanı sıra bu tür alarm sisteminin tek işlevi herhangi bir hırsızlık veya yangın durumunda bir süre için siren çalmasıdır. Bu tür alarm sistemleri Alarm İzleme Merkezinin yaptığı gibi acil durumları size bildiremez; polis, itfaiye ve ambulans gibi kolluk kuvvetlerini saniyeler içinde olay mahaline yönlendiremez. Komşularınız evinizde/işyerinizde çalan sireni büyük ihtimalle duymayacaklardır, duysalar bile sık sık yanlış alarm veren araba alarmları gibi yanlış alarm verildiğini düşünüp duyarsız kalacaklardır. Ayrıca Alarm İzleme Merkezi gece siz evinizde uyurken dahi güvenliğinizi sağlamakla görevlidir. Alarm İzleme Merkezinin diğer faydaları ise işyerinizdeki personelinizin takibi, alarm sisteminizi kurmanız için hatırlatma, karşılaştığınız teknik arıza ve problemleri gidermek için 7 gün 24 saat size teknik destek hattı hizmeti sağlamasıdır.
Soru: Benim evim/işyerim sigortalı, hırsızlık yapıldığı takdirde sigortam zararımı karşılar!
Cevap: Herhangi bir hırsızlık vakasında alarm sistemi hırsızlık gerçekleşmeden önce devreye girer. Evinizde/işyerinizde alarm sistemi var ise sigorta şirketlerine daha az prim ödersiniz ve olası bir zarar durumunda sigorta şirketlerinden daha fazla tazminat alabilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketleri herhangi bir yangın, gaz kaçağı ve gasp durumunda Alarmnet Güvenlik Sisteminin yaptığı gibi sizin can güvenliğinizi koruyamaz.
Soru: Alarm sistemi taktırmama gerek yok. Çelik kapı ve demir parmaklık/kepenk yeterli olur!
Cevap: Demir parmaklıklara, çelik kapılara ve kepenklere rağmen hırsızlıklara karşı en etkili yöntem Alarm Sistemi sahibi olmaktır. Kepenkler kilidi kırılarak kolayca açılabilir. Bununla birlikte hırsızların sık sık levye veya kaynak makinası vasıtası ile özellikle giriş katlarındaki demir parmaklıklı evlere/işyerlerine girdikleri tespit edilmiştir. Çelik kapılarında aynı şekilde açılabildiği görülmektedir. Oysa alarm sisteminin saniyeler içinde devreye sokacağı dikkat çekici siren sesleri ve kısa bir süre içinde olay mahalline gönderilecek olan polis devriyesi düşüncesi öncelikle hırsızlar için caydırıcı olmaktadır. Alarm ekipmanlarımız evinize/işyerinize giriş-çıkış yapabilecek her noktayı sürekli olarak denetler ve Alarm İzleme Merkezi; sizi, evinizi ve işyerinizi maksimum koruma altına alır.
Soru: Benim zaten kurulu olan bir alarm sistemim var, Alarmnet aboneliğine nasıl geçebilirim?
Cevap: Bunun için öncelikle varolan Alarm Sisteminiz incelenir. Eğer Alarm Sisteminiz işler vaziyette ise, kapasitesi yeterli ise ve bizim sistemimiz ile uyumlu ise direkt olarak Alarm İzleme Merkezimiz ile bağlantınız sağlanabilir.
Soru: Alarm İzleme Merkezi için yeni bir telefon hattı almak gerekiyor mu?
Cevap: Alarmnet Güvenlik Sistemine abone olduğunuz zaman yeni bir telefon hattı almanıza kesinlikle gerek yoktur. Mevcut telefon sisteminiz Alarm Sistemimize paralel olarak bağlanacaktır. Aynı durum ADSL kullanıcı olan müşterilerimiz için de geçerlidir. Bu durumda bir split cihazı ile mevcut telefonunuzu Alarm Sistemine bağlamak yeterli olacaktır. Bir acil durum alarmı meydana geldiğinde ev/işyeri telefonunuz meşgul ise bu defa size veya yakınlarınıza cep telefonu ile aramak kaydıyla ulaşılacaktır.
Soru: Alarm İzleme Merkezine bağlandığım zaman telefon faturam fazla gelir mi?
Cevap: Alarm İzleme Merkezi kontrol amaçlı olarak her gün sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Bu işlemin bedeli günlük olarak sadece 1 kontördür. Alarm Sistemini açtığınızda ve kapadığınızda ise yerine 1’er kontörlük bedel ödenir. Buna göre günlük olarak şehir içi telefon tarifesiyle sadece 3 kontörlük bedel ödenir. Sisteminiz acil durum uyarısına geçip sirenler çaldığında ise otomatik olarak Alarm İzleme Merkezine bağlanır. Bir acil durum alarm sinyalinin bedeli ise yalnızca 1 kontördür.